Idę boso, czyli między rzeką a morzem …

Idę boso to słowa oddające w pełni sens naszego ostatniego wypoczynku. Spędziliśmy go z moim mężem w wyjątkowym miejscu, usytuowanym między rzeką a morzem. Tak, dokładnie tak, jak napisałam: idąc boso. Już pierwszego dnia po przybyciu na wyspę zdjęliśmy obuwie. Dopiero po kilku dniach, w drodze powrotnej na lotnisko, założyliśmy z powrotem. W tym czasie nasze stopy odpoczywały spacerując po miałkim piasku, delikatnej trawie, bądź brodząc w wodzie rzeki, czy też morza. To był wyjątkowy relaks dla nas. Niezwykłe kilka dni spędzonych we dwoje. Czas, który oddają doskonale i w pełni słowa: … idę boso …

1

 

29

 

IMGP0955

Urocze jest to, że nadal możliwe jest spędzanie czasu w ciszy i spokoju. Pośród cudownej natury, w otoczeniu morza, plaży, rzeki i gór. Niby pomiędzy ludźmi, ależ w jaki magiczny sposób we dwoje. Taką krainę odnaleźliśmy tym razem w okolicy Resortu Le Domaine De Tam Hai. Położony on jest na wyspie w centralnym Wietnamie niedaleko miasta Chu Lai.

37

 

IMGP1148

 

49

Dotarliśmy tam samolotem z Hanoi, gdzie po niespełna półtoragodzinnym locie czekał na nas samochód, który zawiózł nas do miejsca, z którego zabrała nas już bezpośrednio na miejsce naszego wypoczynku motorówka.

18

 

32

 

IMGP1149

Wyspa na której usytuowano resort jest pięknie położona. Otaczają ją wody rzeki, morza, a także pasma uroczych gór. Można tutaj niewątpliwie odpocząć pośród naturalnego, codziennego rytmu według którego żyją ludzie w wiosce, jak i wśród połowów na rzece i morzu, a także korzystając z możliwości przebywania na rozległej, pięknej, piaszczystej plaży tylko we dwoje.

2

 

34

 

IMGP0798

Le Domaine De Tam Hai Resort położony jest na wyspie centralnego wybrzeża Wietnamu. Dotrzeć można do niego tylko łodzią, bądź motorówką. Usytuowany jest pośród pięknych palm kokosowych, sosen oraz drzew liściastych. Można w nim, w otoczeniu pięknej przyrody, pośród dźwięku cykad, pięknych motyli i szumu rzeki odpocząć i oderwać się od codziennych spraw.

5

 

3

 

28

Resort zapewnia kameralność i całkowitą wygodę oraz komfort. Posiada 12 willi, z których każda jest urządzona w oryginalny sposób z wykorzystaniem także miejscowych materiałów. Łazienki są niemalże jak ogródki, z którymi to już spotkaliśmy się na Bali. Domki są świetnie usytuowane i wyposażone zapewniając poczucie intymności, spokoju i radości przebywania wśród cudownej natury, ciesząc wszystkie zmysły.

20

21

 

22

Le Domaine Resort to także plaża, basen, możliwość skorzystania z motorówek, kajaków, czy też łódek w kształcę łupinek.

8

IMGP1144

 

11

To także różne huśtawki, wygodne i naturalne hamaki usytuowane pośród palm kokosowych.

IMG_20160901_122325

 

IMG_20160901_120806

 

25

Resort oferuje też możliwość pogrania w bilard, darta, czy też z doskonałej okazji do wędkowania i połowów ryb, krabów, krewetek i innych owoców morza.

50

38

 

42

 

Motorówką w przeciągu dosłownie kilku minut można dopłynąć do wydm położonych w otoczeniu sosen po przeciwnej stronie rzeki i rozkoszować się możliwością plażowania i kąpielą w ciepłych wodach Morza Południowo-Chińskiego. Jest to tym bardziej urocze, gdyż jest to czysty, naturalny zakątek, a dookoła nie widać nikogo.

36

 

15

 

6

W zasięgu wzroku poruszają się tylko kutry, łodzie i łupinki z mieszkańcami, którzy zajmują się połowami stanowiącymi element ich stylu życia dający możliwość zarobkowania i handlu wymiennego. Jest to typowe dla takich okolic.

35

 

48

 

IMGP0998

W samym resorcie można skorzystać z restauracji oferującej pyszne, świeże jedzenie. W menu znajdują się dania kuchni wietnamskiej, jak i kontynentalnej, raczej z przewagą francuskiej. Sam manager wypieka pyszne pieczywo racząc gości każdego dnia innym jego rodzajem. Można posmakować różnych dań, a wieczorem spędzić wyjątkowo czas nad brzegiem rzeki, przy udekorowanych stolikach i uroczym oświetleniu w pobliżu ogniska. To cudowne, niezwykłe doświadczenie i wyjątkowy, magiczny oraz romantyczny czas.

IMGP0904

 

IMGP1099

 

IMGP1119

Zarówno w ciągu dnia, jak i nocy można popływać w basenie, który jest wyposażony we wszystko, co niezbędne, a nocą oświetlony. Kąpiel wieczorowa porą jest naprawdę przyjemnością i relaksem dla ciała i duszy  oraz doskonałą zabawą we dwoje.

IMGP0704

 

IMGP1132

 

27

 

IMGP0899

Następnie można udać się do położonego tuz obok baru, który jest niezwykły, gdyż podłogę stanowi mięciutki piasek i można śmiało stąpać po nim boso, zresztą jak i po całym resorcie. Bogactwo drinków, win, naturalnych soków zachęca do skosztowania i delektowania się kroplą alkoholu bądź świeżych koktajli w tym uroczym zakątku.

IMGP1340

 

IMG_20160901_122403

 

IMG_20160901_122350

 

IMGP1339

Aby zapoznać się z życiem ludzi w wiosce położonej niedaleko resortu wystarczy wziąć rower, bądź skuter i pokonując niewielki mostek udać się w stronę zabudowań. Zobaczymy tam życie typowe dla tych okolic, a faktem jest, że większość rodzin żyje z połowów morskich, rzecznych, a także hodowli krewetek.

IMGP0716

 

40

 

41

W wiosce można kupić niemalże wszystko, a nawet skorzystać z usług dentystycznych 🙂 Ludzie, a także zwierzęta 🙂 są bardzo przyjaźnie nastawieni i z życzliwością odnoszą się do odwiedzających.

IMGP0761

 

IMGP0741

 

IMGP0744

Każdego dnia można podziwiać z bliska pracę na rzece. W ciągu dnia przybiera ona nieco inny charakter niż wieczorem i w nocy. W dzień widzi się pojedyncze łodzie, kutry i łupinki pracujące indywidualnie. Z kolei wieczorem łodzie łączą się jakby w szyk i w oczekiwaniu na przypływ organizują swoją pracę tak, aby połowy były jak najbardziej obfite, a czas spędzony na rzec okazał się wydajny.

45

 

IMGP0876

 

IMGP0858

Dla mnie i mojego męża czas spędzony na wyspie położonej miedzy rzeką a morzem był niezwykły. Le Domaine De Tam Hai Resort okazał się miejscem wyjątkowym, gdzie w otoczeniu pięknej natury, pośród rzeki, morza, gór i piaseczku, ale i w komfortowych warunkach mogliśmy odprężyć się i odpocząć.

4

 

IMGP1360

 

IMGP1320

Idąc boso, przez kolejnych kilka dni doświadczyliśmy ciszy i spokoju pośród naturalnego rytmu dnia żyjących nieopodal ludzi w wiosce i na rzece. Mogliśmy cieszyć się sobą i otoczeniem oraz korzystać z uroków rzeki, plaży, morza i to często tylko w swoim własnym towarzystwie, co było naszym zamierzeniem. Był to niezwykły, magiczny czas a Le Domaine De Tam Hai Resort okazał się wyjątkowym miejscem na wypoczynek we dwoje. Serce się raduje, że jeszcze są takie miejsca, gdzie w otoczeniu cudownej natury można spędzić radośnie czas razem w ciszy, harmonii i spokoju. Można rzec idę boso i rozkoszuję się chwilą, która trwa 🙂 czego i Wam Moje Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy z całego serca życzę 🙂

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *