Mac Lake – jezioro ukryte w Parku Narodowym Cuc Phuong …

Mac Lake jest jednym z naszych ulubionych jezior na weekendowe plenerowe wyjazdy wędkarskie. Zwłaszcza latem, gdy upał zaczyna mocno doskwierać i szukamy zacienionych miejsc, w których można spędzić czas z dala od miasta. Z Hanoi to około 120 kilometry, więc niewiele ponad dwie godziny jazdy samochodem, bądź nieco dłużej motocyklem, a z Ninh Binh to tylko niecałe 45 kilometrów, co zajmuje około godziny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mac Lake  położone jest u stóp gór w najstarszym Parku Narodowym w Wietnamie, a mianowicie Cuc Phuong. Sam park jest miejscem wyjątkowym. Poświęcę mu jednak oddzielny wpis. Dzisiaj chcę skupić się na samym jeziorze, które de facto jest zbiornikiem sztucznym, ale wygląda niezwykle naturalnie. Położone jest nie więcej niż dwa kilometry od bramy wjazdowej do parku skąd można dotrzeć samochodem, rowerem, meleksem, bądź pieszo. Kiedy do niego docieramy naszym oczom ukazuje się cudny zbiornik położony u stóp gór wapiennych, pośród drzew i pięknej zieleni. Słyszymy śpiew ptaków i odgłosy dżungli, a dookoła nas fruwają motyle. Ich barwy poprzez biel, żółć, pomarańcz, aż po czerń sprawiają, że wyglądają niczym namalowane na obrazku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mac Lake jest bardzo ładnym jeziorem do którego dostęp jest z każdej strony, co w Wietnamie nie zawsze jest takie proste. Można spacerować wzdłuż jego brzegów przygotowaną w tym celu drogą, obserwować okolicę z uroczego mostku, bądź przysiąść na brzegu i wsłuchiwać się w naturę. Może tylko poza godzinami wieczornymi zwłaszcza w sobotę, gdy dobiegają nas dźwięki karaoke od strony restauracji, gdzie spędzają czas przyjezdni Wietnamczycy, jest spokojnie i cicho. Jezioro jest wyjątkowo czyste. Znajdują się tutaj domki, bungalowy i dormitoria, w których może pomieścić się dość sporo osób mających ochotę zostać tutaj na dłużej. Restauracja serwuje posiłki i napoje, więc jeśli się nie ma ochoty stąd ruszać na miejscu znajdziemy wszystko, co potrzebne. Personel jest bardzo przyjazny, radosny i pomocny, co czyni pobyt tym bardziej miłym i udanym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mac Lake jest doskonałym miejscem służącym jako baza wypadowa w głąb Parku Narodowego Cuc Phuong. Można stąd wyruszać i wracać, kiedy ma się tylko ochotę. Dla nas jest to jednak przede wszystkim miejsce w którym uwielbiamy spędzać czas i wędkować. Rybki tutaj, choć może nie pokaźnych rozmiarów-największa ważyła trzy kilogramy, są takie radosne. Uwielbiają próbować różnorodne nasze propozycje zanęty i przynęt. My mamy dobrą zabawę, a one pokosztują różności. Oczywiście po złapaniu cmok i wracają do wody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy kto ma ochotę odpocząć z dala od miasta pośród gór, zieleni, w domku położonym nad sama wodę, nad jeziorem Mac Lake znajdzie spokój i przyjazne otoczenie. My polubiliśmy to miejsce od pierwszego spotkania z nim i chętnie tam wracamy. Jeśli zawitasz w te strony odwiedź Mac Lake i ciesz się pobytem nad jeziorem ukrytym w Parku Narodowym Cuc Phuong ciesząc się pięknem tej krainy.

58 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *