Biżuteryjne inspiracje …

Zabawy z biżuterią składaną to stosunkowo świeże moje zainteresowanie. Zainspirowałam się tym tematem mieszkając w Katarze zachęcona przez męża. Jakiś czas po tym, gdy nasz synuś Adaś odszedł do świata aniołków. Był to jeden z pierwszych kroków wyjścia do ludzi po etapie zamykania się w swoich myślach. Moje biżuteryjne inspiracje zaczęły cieszyć się zainteresowaniem innych. Jednak w głównej mierze ofiarowywałam je w formie prezentów. Tak zrodziło się moje nowe hobby, mała pasja, która trwa.

...ja...IMGP0515

Kilka miesięcy po przeprowadzce do Hanoi w Wietnamie nic nie robiłam biżuteryjnego. Obecnie po powrocie z Polski i przywiezieniu ze sobą materiałów, elementów oraz kamieni bawię się znów w biżuteryjne inspiracje. Czynię to z myślą o obdarowywaniu nimi znajomych i przyjaciół w Wietnamie, gdy przyjdzie mi na to ochota. Bo choć nie będę złotnikiem, czy profesjonalistą w tej dziedzinie, lubię moje zabawy z biżuterią składaną.

...ja...IMGP0517

Tak naprawdę do tworzenia prostej w formie biżuterii nie potrzeba aż nadto dużych umiejętności, czy zdolności, choć manualne predyspozycje przydają się niewątpliwie. Wystarczy trochę przysiąść i popracować narzędziami, nauczyć się metody przycinania, tworzenia kółeczek i tym podobnych, a w dobie dostępności wielu elementów jest to nie bardzo wymagające. Resztę dopełni nasze zaangażowanie i kreatywność.

...ja...IMGP0527

Dobrze wiedzieć jaki rodzaj i styl biżuterii chce się robić. Ja uwielbiam łączyć kamienie, najlepiej naturalne, ze srebrem. Jednakże stosuję i inne rozwiązania. Generalnie lubię proste formy, czy to w ubiorze, czy w dodatkach, choć kolorowe, stąd moje biżuteryjne inspiracje też są stosunkowo skromne, ale większość z nich prezentuje się elegancko, zwłaszcza jako dodatek do sukienek, czy też prostych w formie ubrań. Czasami zdarza mi się wykonanie czegoś bardziej ekstrawaganckiego. Jednakże to naprawdę w wyjątkowych okolicznościach, z myślą o osobie, która preferuje bardziej szalone wzory, kolory, czy dodatki.

...ja...IMGP0529

Aby zacząć zabawę z biżuterią dobrze jest zakupić różne półfabrykaty, których użyjemy do tworzenia korali, kolczyków, wisiorków, bransoletek, broszek, czy też breloczków. Zacznijmy od wyboru kamieni. Mogą być naturalne, ale też znakomicie sprawdzą się różne koraliki szklane, drewniane i inne, zarówno malowane, jak i kryształowe. Ponadto potrzebne będą łańcuszki na przykład srebrne, bigle i sztyfty lub bazy do robienia kolczyków, zawieszki, elementy łączące czyli kółeczka, przekładki, kuleczki. Niezbędne są druciki. szpilki jubilerskie, zapięcia i końcówki do biżuterii. Przydadzą się też żyłki w różnych kolorach, tasiemki i różnego rodzaju przywieszki. Oczywiście dobór elementów i materiałów zależy od stylu w którym tworzymy. Mój zestaw wygląda mniej więcej tak, jak przedstawiłam powyżej uzupełniony o kombinerki, szczypce z zaokrąglonymi końcówkami, obcinarkę, pincetę i igłę oraz klej.

...ja...IMGP0530

 

...ja...IMGP0522

 

...ja...IMGP0532

Zatem jak sami widzicie niewiele potrzeba, aby zacząć zabawę, która może przerodzić się w coś więcej, czyli pasję, która będzie nam towarzyszyć lub która będzie dla nas odskocznią od innych spraw. Wystarczy odrobina czasu, chęci i zaangażowania, aby cieszyć się oryginalną biżuterią wykonana przez siebie, bądź sprawiać radość innym obdarowując ich prezentami w postaci naszych biżuteryjnych inspiracji.

...ja...IMGP0520

Tak jak wspomniałam zabawy z biżuterią towarzyszą mi stosunkowo niedawno, gdy porównam je z innymi moimi pasjami. I może nie jestem w nie aż zanadto zaangażowana, ale przychodzą chwile, że lubię zanurzyć się w kamienie, koraliki, łańcuszki, druciki i stworzyć coś nowego. To świetna forma relaksu i sposób na spędzanie czasu w efektywny sposób ku zadowoleniu własnym, znajomych i przyjaciół.

...ja...IMGP0523

Zachęcam Was do rozwijania własnych pasji i podejmowania prób z nowymi, gdyż może tak jak moje biżuteryjne inspiracje pozostaną one z Wami na dłużej.

96 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *