Azjatyckie smaki, czyli kuchnia wietnamska i nie tylko w fotograficznym skrócie …

Azjatyckie smaki towarzyszyły nam w intensywny sposób przez ostatnie cztery lata. Poznaliśmy niektóre z nich znacznie wcześniej, ale przez ten ostatni czas, kiedy mieszkaliśmy w Wietnamie i podróżowaliśmy po Azji, spotykaliśmy je na każdym kroku. Chłonęliśmy zapachy, poznawaliśmy nowe smaki zaskakujące niekiedy dla naszych kubków smakowych i cieszyliśmy oczy. Kuchnia wietnamska, laotańska, tajska, filipińska, indonezyjska, indyjska, chińska i koreańska z różnymi połączeniami sprawiały nam niejednokrotnie niespodziankę. Mogliśmy odkryć wiele dań, skosztować mnóstwa pyszności i radować się nowymi doznaniami kulinarnymi.

 

 

 

 

Czego nam będzie najbardziej brakować teraz po wyjeździe z Wietnamu? Zapewne świeżych cały rok owoców, warzyw, ale też takich dań jak bun ca, bun cha, krabów, scallopsów (przegrzebek), krewetek Be Be, spring rollsów, pysznej kawy pitej o poranku każdego dnia i świeżego piwa Bia Hoi latem gaszącego pragnienie.

 

 

 

 

Azjatyckie smaki pozostaną na długo w naszej pamięci. Zapewne niejednokrotnie do nich wrócimy. Jednak, czy w innych częściach świata będą smakowały jeśli nie tak samo to podobnie? Któż to wie? Czas pokaże. Dziś zapraszam Was na fotorelację z azjatyckimi, a w głównej mierze wietnamskimi, smakami w roli głównej, a zainteresowanych odsyłam także do wpisu o kuchni wietnamskiej, który ukazał się już kilka lat temu: https://www.zycieipodroze.pl/2016/05/13/kuchnia-wietnamska-powiew-swiezosci-z-nuta-orientu/.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spodobała się Wam kulinarna fotorelacja? Może macie swoje ulubione dania kuchni wietnamskiej, a może wolicie inne azjatyckie smaki? W całej tej różnorodności zapewne każdy znajdzie coś pysznego dla siebie. Według nas azjatyckie smaki potrafią zaskoczyć, zadziwić i dostarczyć niezwykłych doznań kulinarnych. Zapewne będziemy do nich wracać …

40 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *