„Robert Kubica Wyścig Życia” – książka dla młodych mistrzów …

„Robert Kubica Wyścig Życia” to książka dla młodych pasjonatów motorsportu. Przeznaczona jest  dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodą z tą niezwykłą dziedziną. Zarówno jej królową, czyli Formułą 1, jak i innymi dyscyplinami jakże bogatego świata wyścigów motorowych. Myślę jednak, że nie tylko dla nich. Ja byłam zachwycona otrzymując ją w prezencie od siostry. 🙂

 

Pozycja „Robert Kubica Wyścig Życia” wprowadza nas w świat jakże niezwykły i zdawałoby się odległy. Jednak nie dla wszystkich takim on jest. Są tacy Polacy, którzy z powodzeniem startują w różnych dyscyplinach motorowych. Perełką pośród nich jest Robert Kubica. Zarówno pierwszy, jak i drugi polski kierowca w Formule 1.

 

„ … to emocjonująca opowieść o walecznym sportowcu
z ogromną pasją i wielkimi marzeniami,
człowieku pracowitym i niezłomnym.
Przeczytaj o jego imponujących sukcesach i bolesnych porażkach,
o młodzieńczych wyrzeczeniach i sile determinacji
w dążeniu do realizacji marzeń wbrew wszelkim przeciwnościom losu.”

 

„Robert Kubica Wyścig Życia” to opowieść o chłopcu, który w wieku czterech lat rozpoczął swoja przygodę ze sportami motorowymi. Przebył on daleką drogę i poświęcał mnóstwo czasu, aby znaleźć się w gronie najlepszych kierowców świata. Poprzez karting, rajdy i uczestnictwo w zawodach krajowych oraz międzynarodowych dotarł na szczyt, do upragnionej przez wielu pasjonatów kierownicy, czyli Formuły 1.

 

Dla Roberta ta droga okazała się wyboista, pozbawiła niemalże go życia, ale to on ją wybrał i nią podąża. Daje przykład nie tylko dzieciom, młodym pasjonatom, ale i nam kibicującym mu od wielu, wielu lat. Pokazuje, że determinacją, siłą woli i ciężką pracą można osiągnąć niemalże wszystko. Jak widać niezłomność może każdego poprowadzić na szczyt jego marzeń.

 

 

„Robert nie odpuścił. Jego wyścig ciągle trwa,
chociaż on sam już jest zwycięzcą, niezależnie od tego,
na której pozycji w klasyfikacji generalnej życia skończy.”

 

Książka „Robert Kubica Wyścig Życia” jest pięknie wydana. Została wzbogacona o kolorową grafikę i liczne zdjęcia Roberta, od czasów dzieciństwa po dorosłość. Autorzy podzielili tekst na rozdziały. Poznając poszczególne tory z kalendarza wyścigowego Formuły 1, zapoznajemy się z faktami dotyczącymi sportowego życia Kubicy.

 

Znalazło się w niej także miejsce na wyjaśnienia pojęć, jakże istotnych w tej dyscyplinie sportowej. Przybliżają one w prosty sposób nam świat motorsportów, od sportu kartingowego po samochodowy. Dla młodych czytelników, którzy rozpoczynają dopiero swoją drogę z nimi jest to szczególnie ważne. W każdej dziedzinie najpierw istotne są podstawy, aby można było się rozwijać dalej.

 

„Znajdziesz tu mnóstwo fantastycznych zdjęć
i ciekawostek o Kubicy, jego wyścigach i rajdach.
Przeniesiesz się z nim na słynne tory wyścigowe
i poznasz tajniki królowej motorsporu.”

 

„Robert Kubica Wyścig Życia” to propozycja, która dodaje skrzydeł. Pokazuje, że każdy może dotrzeć na szczyt swoich marzeń, choć droga ku nim może być długa i kręta. Takie przykłady i autorytety są bardzo ważne dla dzieci i młodzieży. Każdy z nas ich potrzebuje, czyż nie? Dla jednego będzie to na przykład dziadziuś, mama, tata, a dla innych Robert Kubica, czy Robert Lewandowski. Cóż za zbieżność imion. 🙂

 

Młodzi ludzie potrzebują przykładów, które pokazują im, że droga do spełnienia marzeń jest jak najbardziej możliwa, choć najczęściej okupiona ciężką pracą i poświęconymi godzinami, dniami, miesiącami i latami. Jednakże wieńczy je radość z realizacji zamierzeń, celów i marzeń. W tej książce spotykamy się z historią Roberta, która pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe.

 

„Kto nauczył czterolatka jeździć samochodem?
Czy można wygrać wszystkie wyścigi w wieku dziesięciu lat?
Co zrobić, aby zostać kierowcą Formuły 1?”

 

„Robert Kubica Wyścig Życia” to książka po którą warto sięgnąć. Jest ona tak, jak wspomniałam wcześniej, skierowana do dzieci, ale ja myślę, że zarówno tych małych, jak i dużych. Dla mnie bardzo bliska z racji naszych pasji, jak i wspomnień związanych z naszym synkiem Adasiem, o których pisałam w artykule https://www.zycieipodroze.pl/2019/03/20/adas-i-robert-historia-niezwykla-i-niesamowity-powrot/. Jednakże zapewne książka „Robert Kubica Wyścig Życia” będzie interesująca i dla tych, których wymieniam poniżej.

 

„Jeśli masz jakieś marzenie – o ściganiu lub czymkolwiek innym –
nie bój się dążyć do tego,aby stało się rzeczywistością.
Wyścig życia, w jakim bierze udział Robert Kubica,
pokazuje, że można jechać w nim bardzo dobrze,
nawet mimo niesprzyjających warunków, ciasnych zakrętów,
rywali grających nieczysto czy niespodziewanych awarii.”

 

Jeśli zatem już  jesteś, bądź zamierzasz być pasjonatem Roberta Kubicy, Formuły 1 i innych dyscyplin motorowych sięgnij po tę pozycję.

 

Jeśli chcesz pokazać swojemu dziecku, że można podążać własną drogą i spełniać marzenia podaruj mu te książkę.

 

Jeśli nawet nie interesujesz się sportami motorowymi to podziwiaj wolę walki Roberta Kubicy, siłę przetrwania, determinację i doceń walkę o życie, a następnie o powrót do Formuły 1.

 

Jeśli lubisz kolorowe zdjęcia, ładną tematyczną grafikę i kolekcje dla Młodych Mistrzów także sięgnij po tę pozycję.

 

 

Ja Was do tego serdecznie zachęcam, a zainteresowanych książkami o Robercie Kubicy odsyłam także do innych recenzji, które napisałam we wcześniejszych postach:

 

https://www.zycieipodroze.pl/2019/04/16/niezniszczalny-czyli-jaki/

 

https://www.zycieipodroze.pl/2019/05/27/kubica-i-odjazdowy-swiat-wyscigow-samochodowych/.

50 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *