Top of Hanoi – najwyżej położony bar w Wietnamie …

Top of Hanoi to najwyżej położony bar w Wietnamie. Bynajmniej tak jest obecnie. Top of Hanoi znajduje się na dachu obiektu Lotte, czyli powyżej 65 piętra. W Hanoi, a póki co i w całym Wietnamie, jest tylko jeden wyższy budynek.

 

 

Jako ciekawostkę dodam, że obecnie najwyższym budynkiem w Hanoi, ale też i na ten moment w Wietnamie, jest Keangnam Hanoi Landmark Tower. Budynek jest doskonałym punktem orientacyjnym o wysokości 336 metrów. Posiada 72 kondygnacje. Tuż za nim plasuje się Lotte, w którym znajduje się Top of Hanoi, czyli najwyżej położony w Wietnamie bar. Kolejnym pod względem wysokości budynkiem w Wietnamie jest wieża Bitexco. Ma 262,5 metra oraz 68 kondygnacji i góruje nad całym Ho Chi Minh. Kształt lotosu, czyli symbol Wietnamu, niewątpliwie czyni ją wyjątkową pod względem wizualnym. Ponoć straci tron dla punktu orientacyjnego Vincom 81, który finalnie ma mieć 461 metrów. Zresztą nie tylko ona.

 

 

Wracając do Top of Hanoi i budynku Lotte warto podkreślić, że na ten czas to tutaj można zjeść i wypić drinka najwyżej jak tylko można w stolicy Wietnamu, jak i całym kraju. Wieża mierzy 267 metrów. Jest to kompleks składający się z centrum handlowego, biur, hotelu i apartamentów. Posiada 65 pięter i 5 piwnic. A na jego dachu umiejscowiono Top of Hanoi.

 

 

Aby dotrzeć do najwyżej położonego baru w Hanoi trzeba wykorzystać w tym celu dwie windy, które nas zawiozą do tego niewątpliwie wyjątkowego miejsca. Pierwsza z nich, zresztą jest ich kilka, dojeżdża do 65 piętra. Druga jest tylko jedna i stanowi przedostatni etap, gdyż ostatnim jest rodzaj intrygującego najazdu, po przejściu którego naszym oczom ukazują się niezwykłe obrazy.

 

 

Top of Hanoi to spektakularne widoki. Obraz miasta z dachu budynku Lotte jest magiczny. Top of Hanoi umożliwia podziwianie okolicy z niezwykłej i  jedynej takiej miejscówki w stolicy Wietnamu. Panoramiczny, 360 stopniowy, widok jest niesamowity i dostarcza wielu emocji.

 

 

Top of Hanoi, jak i cały budynek Lotte są symbolem miasta i doskonałym punktem orientacyjnym. Najwyżej położony bar na świeżym powietrzu z nowoczesną kuchnią  i widok, który się z niego rozpościera przyciąga wielu chętnych, którzy chcą tutaj być. Wnętrze jest czyste, luksusowe, czym zachęca, aby się w nim zatrzymać na kilka chwil.

 

 

Top of Hanoi jest romantycznym i stylowym kącikiem. To nowoczesne i z nietuzinową atmosferą miejsce, w którym warto być choć jeden raz. Jednorazowo mieści około 165 osób gwarantując doskonały odpoczynek po całym, zwłaszcza upalnym, dniu. Można siedzieć zarówno na krzesłach barowych, jak i fotelach o nowoczesnym designie racząc się doskonałymi drinkami, czy też kosztując smacznej kuchni bistro. A to wszystko przy dźwiękach muzyki dopasowanej do klimatu Top of Hanoi.

 

 

Jednakże to, co najistotniejsze to widok. Możemy podziwiać z Top of Hanoi całe miasto i okolice, a trzeba przyznać, że zwłaszcza wieczorową porą, prezentują się niezwykle. W blasku świateł wszystko wygląda magicznie i wyjątkowo. Towarzyszy temu niezwykła aura, której możemy doświadczyć tylko tutaj. Jeśli lubisz wysokość, widoki miasta zapierające dach w piersiach i odrobinę luksusu to miejsce dla Ciebie. Top of Hanoi warto uwzględnić w swoim kalendarzu, gdy planuje się zwiedzanie stolicy Wietnamu.

58 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *