Śpiewające Fontanny w Hanoi, czyli niezwykłe widowisko dla zmysłów …

Tak, właśnie tak, w Hanoi są Śpiewające Fontanny. Ponadto w Wietnamie znajduje się wiele miejsc na miarę XXI wieku. Wspaniałe akwaria, lunaparki i światowej klasy kolejki górskie. O akwarium znajdującym się w Hanoi pisałam w poście https://www.zycieipodroze.pl/2016/12/01/nowoczesne-i-wyjatkowe-akwarium-w-hanoi/, a o kolejce górskiej mam zamiar wspomnieć w krótce.

 

 

 

 

 

 

Kiedy lecieliśmy do Wietnamu, aby w nim zamieszkać, niektórzy zastanawiali się po co to robimy. Przecież to, ich zdaniem, biedny kraj. Można spędzić w nim miło kilka chwil, ale żeby chcieć mieszkać to już co innego. Od tego czasu minie niedługo już dwa lata. No i cóż. Wietnam jest naszym domem, jest nam tutaj dobrze, a co do biedy to owszem sa rejony nią dotknięte, ale kraj rozwija się w szybkim tempie. Można odnieść wrażenie, że przeciętni Wietnamczycy mają więcej środków finansowych do dyspozycji niż Polacy. Częściej korzystają z wyjść do restauracji i lokalnych atrakcji. Nie brakuje tutaj również rozrywek na miarę XXI wieku. Należą do nich między innymi Śpiewające Fontanny. Odwiedziłam je kilkukrotnie i byłam zachwycona.

 

 

 

 

Śpiewające Fontanny to niezwykłe widowisko, które można podziwiać w hanojskim Time City. Ten niezwykły spektakl odbywa się tylko jeden raz w ciągu dnia tuż po zachodzie słońca. Wówczas warto w nim uczestniczyć. Wprowadzeniem do niego jest muzyka, która przygotowuje wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie. Następnie po chwili ciszy pojawiają one, czyli strumienie wody mieniące się różnym kolorami. Fontanny tańczą w rytm podkładu muzycznego doskonale go interpretując. Całość jest znakomicie zsynchronizowana, a efekt imponujący. Śpiewające Fontanny zachwycają, zatrzymują nas w czasie i przenoszą do bajkowego świata wyobraźni. Są na tyle niezwykłe, że przez ten czas zapomina się o tym, co dookoła. Śpiewające Fontanny wprowadzają nas w wyjątkowy stan, który gdy one milkną i przestają tańczyć, nadal trwa. To niezwykłe połączenie ruchu wody i dźwięków muzyki w takt której odbywa się spektakl jest imponujące i zachwycające, a przede wszystkim magiczne.

 

 

 

 

Przebywając w Hanoi, zwłaszcza dłuższy czas warto odwiedzić Time City i zobaczyć Śpiewające Fontanny, gdyż to to zupełnie odmienne widowisko od tradycyjnych spektakli wietnamskich. Pisałam o nich miedzy innymi we wpisie https://www.zycieipodroze.pl/2017/06/28/niezwykly-spektakl-czyli-tradycyjny-wietnamski-teatr-marionetek-wodzie/. To doskonała odskocznia od tradycji, wąskich uliczek, pagód i świątyń. Możliwość doświadczenia emocjonującego przedstawienia taneczno-muzycznego, które pozostaje na długo w nas. Czujemy je nawet po kilku dniach.

 

 

 

 

 

 

Ja mam wciąż przed oczami Śpiewające Fontanny i ich wspaniały taniec, a w uszach słyszę dźwięki muzyki w rytm której one wirowały. Zachęcam i Was, abyście stali się częścią tegoż niezwykłego spektaklu. Życzę Wam, abyście przeżyli sami to niezwykłe widowisko,  w którym ruch, światło i dźwięk tworzą magiczną całość.

42 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *