Zieleń w Hanoi dla każdego, czyli Peace Park …

Hanoi jest miastem, w którym mieszka i przebywa wiele milionów ludzi, a ulice są bardzo zatłoczone. Ruch często jest intensywny, a spaliny stanowią integralną część dróg. Stąd ja poszukuję zielonych i cichych miejsc, w których można przyjemnie spędzić czas korzystając ze sprzyjającej pogody. Niekiedy są to okoliczne pagody, a innym razem skwerki zieleni, czy też parki. Do jednych z takich miejsc należy Peace Park, czyli Park Pokoju. Warto do niego się wybrać, gdy chcemy w spokoju spędzić czas wśród zieleni z dala od zgiełku ulicznego.

 

 

 

 

 

Peace Park powstał jako jeden z projektów upamiętniających 1000 lecie powstania Hanoi. Usytuowano go w dzielnicy Dinh Xuan dystryktu Tu Liem. Położony na obszarze 20 hektarów jest pięknym i zielonym miejscem. Kilka niewielkich wzniesień i 5 hektarowe jezioro znajdujące się po środku parku sprawiają, że okolica jest jeszcze bardziej interesująca. Jest to miejsce będące symbolem pokoju, a jednocześnie doskonałą oazą, w której warto zatrzymać się choć na chwilę i wracać tutaj, gdy czujemy potrzebę, aby odpocząć od hałaśliwego miasta.

 

 

 

 

Do parku wchodzimy przez bramę pokoju. Wita nas tutaj latający nowoczesny ptak symbolizujący nowy i dynamicznie rozwijający się Wietnam. Zgodnie z planem twórców ten symbol, jak i sam park witają podróżnych przybywających do miasta od strony lotniska mostem Thang Long. Peace Park stanowi przy tym doskonałe miejsce odpoczynku ze względu na świetną lokalizację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peace Park jest jednocześnie nowoczesnym, jak i spokojnym miejscem. Deptak otaczają drzewa, krzewy i kolorowe kwiaty, a jeziorko usytuowane po jego środku dodaje mu uroku. Jest to przestronne i zadbane miejsce, do którego można udać się na spacer. Prawdziwą przyjemność sprawia zielone otoczenie, cień drzew i piękne, kolorowe kompozycje kwiatowe.

 

 

 

 

Śmiało możemy nazwać Peace Park ,,płucami Hanoi,,. Takie miejsca są bardzo pożądane w takich miastach, jak stolica Wietnamu. Dodatkową atrakcję stanowią mostki, rzeźby, statua i inne elementy ozdobne. Dodatkowo można pokusić się o wędkowanie i złowienie małej  rybki. Oczywiście po daniu buziaka najlepiej jak wróci ona do wody 🙂

 

 

 

 

Peace Park jest niewątpliwie zielonym miejscem do którego można udać się na spacer, bądź też po to, aby poćwiczyć, czy uprawiać jogging lub praktykować jogę. To zakątek, w którym korzystając z uroczego otoczenia można w ciszy i spokoju zapomnieć choć na troszkę o gwarnej ulicy i tłumach ludzi dookoła. Ja osobiście lubię schronić się w cieniu drzew znajdujących się na jego terenie i kontemplować w ciszy lub czytając książkę oderwać się od zatłoczonych ulic ciesząc się chwilą która trwa.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *