Tajlandzki Mini Tydzień w Hanoi …

W ubiegłym tygodniu gościł w Hanoi Tajlandzki Mini Tydzień-Thailand Mini Week. Z przyjemnością także my odwiedziliśmy Międzynarodowe Centrum Wystawowe-Hanoi International Exhibition Center i uczestniczyliśmy w tej zminimalizowanej wersji tygodnia tajskiego, gdyż de facto Targi trwały cztery dni. Imprezę wspierał Departament Międzynarodowej Promocji Handlu-DITP, Ministerstwo Handlu Tajlandii i Biuro Radcy Handlowego Ambasady Królestwa Tajlandii we współpracy z VINEXAD.

IMGP0637

Po sukcesach Targów w Tajlandii przyszedł czas na inne kraje. Między innymi Wietnam. Rynek wietnamski ma ogromny potencjał. Mieszka tutaj 90 milionów odbiorców usług i towarów, z czego około 10 milionów w Hanoi i peryferiach otaczających miasto. Stąd Tajlandczycy chętnie goszczą tutaj ze swoją ofertą. Jubileusz 40 lat współpracy dyplomatycznej pomiędzy Wietnamem, a Tajlandią był też jednym z powodów do organizacji wystawy w tym terminie.

IMGP0638

W czasie Tajlandzkiego Mini Tygodnia przygotowano około 100 stanowisk. Można było oglądać i skorzystać z oferty różnych przedsiębiorców i pośredników. W bogatej ofercie znalazły się słynne tajskie produkty oraz te o wysokiej jakości. W czasie Targów nawiązano nowe partnersko-biznesowe relacje handlowe, które zapewne wzbogacą wietnamskie sklepy o nowe produkty.

IMGP0676

Z kolei dla konsumenta detalicznego była to możliwość zakupu wysokiej jakości produktów wprost z Tajlandii. A napiszę, że zwłaszcza wietnamskie panie szalały z zakupami i to wcale nie aż tak bardzo takimi związanymi z odzieżą, butami i biżuterią, lecz chemią gospodarczą i wyposażeniem kuchennym. Ogromną popularnością cieszyły się proszki do prania, płyny do płukania i tym podobne. Wcale to nie dziwi skoro jakość tych produktów jest bardzo dobra.

Untitled4

Można było nabyć wiele produktów wykorzystywanych w medycynie alternatywnej. Znalazły się wśród nich receptury ziołowe, tradycyjnie, znane ze swojej skuteczności od bardzo dawna, a także popularne i znane marki takie jak Morseng Brand i wiele innych. Empowerlife oferował oleje tłoczone na zimno i naturalne mydła kokosowe. Poza tym oko cieszyło bogactwo naturalnych szczotek i grzebieni do włosów, zresztą bardzo ładnie wykonanych z drewnianymi rękojeściami. Uwagę przyciągały nie tylko produkty ziołowe, herbaciane i olejowe. Także w ofercie znalazło się miejsce na kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała oraz perfumy.

IMGP0640

 

Untitled 2

 

IMGP0641

Zainteresowani mogli zapoznać się z wiedzą na temat ajurwedy, czy masażu tajskiego, którego można było nawet doświadczyć. Ja nie zapomnę tego, który dane mi było przeżyć w Chiang Mai podczas naszej wyprawy po Tajlandii. A był to wyjątkowy czas, o którym pisałam w poście https://www.zycieipodroze.pl/2016/03/18/chiang-mai-kraina-sloni-swiatyn-i-niezwyklej-natury/.

IMGP0647

Przygotowano również specjalne stoiska dla miłośników kulinariów ze smakołykami w postaci dań wywodzących się z kuchni tajskiej i ulicznej, czyli street food.

IMGP0644

 

IMGP0642

 

IMGP0643

Z kolei kolorowe słodycze zachwycały kształtami między innymi w postaci stup, czyli świątyń typowych dla tajskiego obrządku religijnego, czy też symbolicznych zwierząt.

IMGP0648

 

IMGP0649

 

IMGP0646

Tajlandzki Mini Tydzień poza ofertą skierowana do potencjalnych odbiorców, czy też partnerów handlowych, to także czas zabawy i występów, które ożywiły Targi wprowadzając urozmaicenie i miłą atmosferę nie tylko dla dorosłych. My spędziliśmy miło czas zapoznając się z ofertą Tajlandzkiego Mini Tygodnia, a nawet zakupiliśmy małe co nieco 🙂

IMGP0675

Warto odwiedzać takie miejsce, gdyż możemy wzbogacić swoja wiedzę, czy to o produktach pochodzących z innych krajów, czy też dowiedzieć się więcej na temat ich kultury oraz spędzić wspólnie miło czas, zwłaszcza gdy pogoda w kratkę i dalsze przejażdżki są zbyt ryzykowne. Miasto ma bardzo wiele do zaoferowania, a takie okazje jak Tajlandzki Mini Tydzień w Hanoi warto wykorzystywać.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *