Skip to content
Tak i znów kolejny rok za nami. Aż nie do wiary, że minął tak szybko. Czym jestem starsza tym szybciej mijają mi kolejne lata. Nie wiem czy i Wy macie podobne odczucia? Skoro kolejny rok za nami to i czas podsumowań, a może snucia planów na przyszłość, czy też możliwości realizacji marzeń.
Tak, jak pisałam przed rokiem, tak i napiszę teraz. Choć to symboliczne, żegnamy się ze Starym Rokiem 2017, a witamy Nowy Rok 2018, gdyż jak co roku o tej porze kolejny rok za nami i nowy przed nami. Żegnamy to co było, choć to niedokładnie tak, gdyż wiele spraw będzie nam dalej towarzyszyć. Życzę tylko sobie i Wam, aby były to te pozytywne, a negatywne, jeśli takie się pojawiły, niech zostaną za nami. Dla mnie był to rok pełen różnych zdarzeń, przygód, doświadczeń i emocji. Spotkań z ludźmi, ale też i pożegnań. Kolejny rok kształtujący osobowość i zmieniający czasami punkt widzenia, odniesienia oraz perspektywę. Rok, który kończę słowami, że wszystko dzieje się po coś, choć nie zawsze to rozumiemy w danej chwili, a najważniejsze jest zdrowie i bliski człowiek koło nas, czy to partner, przyjaciel, czy też siostra. Po prostu ktoś naprawdę nam bliski na kogo możemy liczyć zawsze, w różnych okolicznościach.
Dla mnie to był rok, w którym spełniło się moje marzenie z dzieciństwa. Tak, tak. Po wielu, wielu latach … Są takie marzenia, które spełniają się po kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu latach. Tak jest i z moją Australią. Marzyłam o niej już bardzo dawno jako mała dziewczynka, czy też nastolatka. Było to od kilkudziesięciu lat miejsce, w którym chciałam być. I teraz, po czterdziestce, Australia stanęła przede mną i moim mężem otworem, a zrealizowanie dziecięcego marzenia stało się faktem i naszym udziałem. Przemierzyliśmy wschodnim wybrzeżem tegoż niezwykłego, pełnego niespodzianek kraju, 3800 kilometrów kamperem. Taki styl podróżowania był naszym marzeniem, gdy mieszkaliśmy w Polsce, czy też w Katarze. Zrealizowaliśmy je teraz, choć już niestety tylko we dwoje, w fizycznym wymiarze. Duchowo Adaś, nasz synek, jak zawsze, był z nami.
Ten rok był również czasem, w którym udzieliłam kilka wywiadów, napisałam tekst do magazynu podróżniczego, a także wiele krótszych form. Odkryłam, że pisanie jest dla mnie czymś niezwykłym, wyjątkową przygodą sprawiającą ogromną przyjemność. To także podróże małe i duże. Wiele nowych doświadczeń górskich, morskich i związanych z jeziorami. Góry towarzyszyły mi cały rok. Zdałam też egzamin na sternika morskiego z sukcesem kończąc kurs w Tajlandii. Zaczęłam wędkować, co wiąże się z czasem spędzanym nad jeziorami, stawami i innymi zbiornikami. Natura towarzyszy mi niemalże każdego dnia. Wciąż ją odkrywam i podziwiam. Uwielbiam kontakt z nią i z tym, co ma do zaoferowania.
Ten rok to bezcenny czas spędzony z rodzeństwem. Z ukochaną siostrzyczką w czasie wakacji, a obecnie z bratem męża w grudniowy czas i ich bliskimi. To czas radości, rozmów i wyjątkowych wspólnych podróży. Pojawiły się także nowe znajomości zarówno wirtualne, jak i realne, a pośród nich życzliwe dusze. Dojrzałam także do unikania ludzi, z którymi nam nie po drodze lub którzy przerzucają na innych to, czego doświadczyli we wcześniejszych latach swojego życia. Uczymy się siebie, ale i tych, co koło nas cały czas.
A czego życzę sobie na Nowy Rok 2018?
Życzę sobie dalszego rozwoju, a także umiejętności życia chwilą, czyli tym co tu i teraz. Jednak może przede wszystkim zdrowia i obecności ukochanego przy moim boku oraz bliskich mi osób.
Z kolei Wam Moje Drogie Czytelniczki i Moi Drodzy Czytelnicy życzę, tak, jak i rok temu, zdrowia, optymizmu, nowych pozytywnych doświadczeń, doznań, wyzwań, przygód, podróży małych i dużych, realizacji planów i spełniających się marzeń. Życzę Wam dobrych chwil oraz kochających osób wokół, które sprawiają radość, a gdy skrzydła nie chcą fruwać podnoszą je i powodują, że znowu latają, choć wydawało się to niemożliwe. Osobom borykającym się z trudnościami i problemami życzę, aby radziły sobie z nimi jak najlepiej, czy też rozwiązywały je lub umiały żyć życiem codziennym, choć często niełatwym lub takim, którego nie można zmienić chociażby z powodu choroby, czy niepełnosprawności i uśmiechały się jak najczęściej. Niech Nowy Rok 2018 przyniesie nam wszystkim dobre chwile i sprawi, że każdy dzień będzie wyjątkowy w naszym odczuciu. Żyjmy każdym dniem i cieszmy się nim. Dzielmy te chwile z bliskimi naszemu sercu, bądź zachowujmy dla siebie jeśli czujemy taką potrzebę.
Szczęśliwego, zdrowego i dobrego Nowego Roku 2018 życzę Wam Wszystkim Moje Drogie Czytelniczki i Moi Drodzy Czytelnicy oraz tego, czego Wy sami sobie życzycie.
Powiązane
50 komentarzy
Karolina / www.naszebabelkowo.pl
Sporo się działo u Ciebie – i bardzo się cieszę, że był to rok tak udany i owocny 🙂 Ja też nie narzekam – ale oczywiście życzę nam obu, żeby kolejny 2018 był jeszcze lepszy i przyniósł wiele pozytywnych przełomów 🙂
anetagrenda
Dziękuję bardzo i również obu nam życzę wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego ❤
charmantecompl
Nie planuję i nie podsumowuję. Research życia robię średnio raz na trzy miesiące. To daje mi pewną formę własnego rozwoju. Nowy Rok traktuję jak przejście ze starego wymiaru w nowy i raczej zwykle to są marzenia i dbanie o to by sobie zapewnić jak największy komfort życia – mam na myśli psychiczny 😉 A to co się dzieje przy okazji to dzieło przypadku, zero planowania bo i tak nie wychodzi. Życie i ludzie zaskakują.
Bookendorfina Izabela Pycio
Wspaniale, kiedy nasze marzenia spełniają się, kiedy dajemy im szansę, aby doszły do skutku, tak wiele z nich musi właśnie latami czekać na realizację, ale wówczas jeszcze bardziej smakują. 🙂
Ewelina Gac
Pięknie słyszeć, że spełniło się Twoje marzenie z dzieciństwa. Niektóre marzenia moim zdaniem czekają ze spełnieniem i to jest w nich piękne. Pozdrowienia i do usłyszenia!
anetagrenda
Dość dużo w tym racji. Często życie weryfikuje nasze codzienne działanie, więc warto uczyć się żyć tu i teraz 🙂
anetagrenda
Dokładnie tak 🙂 Te na które czekamy smakują doskonale i ta wspaniała radość, która towarzyszy uczuciu spełnienia…jest naprawdę wyjątkowa 🙂
anetagrenda
Pięknie to ujęłaś 🙂 Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam 🙂 Do usłyszenia 🙂
Sylwia
Wspaniały wpis 🙂 Też będę robić podsumowanie u siebie na blogu
Mayka.ok
U mnie rok minął szybko i dobrze… nie był dla mnie zbyt dobry, oby następny przyniósł coś lepszego 🙂 Zazdroszczę Australii i jednocześnie gratuluje zrealizowania marzenia 🙂
Mag
Moje marzenie z dzieciństwa jest takie samo ?
anetagrenda
Dziękuję bardzo i z przyjemnością przeczytam Twoje podsumowanie 🙂
anetagrenda
Dziękuje bardzo i życzę Ci, aby kolejne dni i miesiące przyniosły wiele dobrego dla Ciebie 🙂
anetagrenda
No proszę 🙂 Niech zatem się spełni, czego Ci bardzo życzę 🙂
Baśka
Anetuś samych słonecznych dni w Nowym Roku i pisz dalej bo gdy czytam mam wrażenie że jesteś obok
Marta
Siostrzyczko ja również życzę Ci dużo zdrówka, nowych inspiracji, kolejnych wspaniałych podróży, dużo miłości oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Kocham Cię ❤ Pozdrawiam gorąco ???. Szczęśliwego Nowego Roku 2018 ? ??
anetagrenda
Dziękuję bardzo Basieńko 🙂 Przytulam Cię i mocno całuję ❤
anetagrenda
Dziękuję Ci bardzo Kochana Moja ❤ Niech to będzie dobry rok dla nas ? Kocham Cię siostrzyczko ❤ i przytulam Cię mocno Martusiu ?
paulinachlosta
Gratuluję spełnionego marzenia! Ja też ostatnio robiłam podsumowanie 🙂 fajnie tak się zatrzymać na chwilę i popatrzeć gdzie nas życie zaprowadziło i docenić ile fajnych rzeczy się wydarzyło. My na tę chwilę jesteśmy w Kanadzie, ale Australia była zawsze moim marzeniem i nie zamierzam z niego rezygnować.
anetagrenda
A to brzmi interesująco, bo nam z kolei po głowie chodzi też Kanada, ale za jakiś czas, gdyż teraz trochę inne cele nam przyświecają 🙂 Wiesz, zgadzam się z Tobą, że warto się zatrzymać, choć na chwilę i docenić to co jest 🙂 Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze i spełniających się marzeń, a przede wszystkim dużo zdrówka 🙂
Tog
Gdzie wybierasz się w tym roku? Australia zawsze była moim marzeniem.
anetagrenda
W tym roku kraje położone bliżej Wietnamu są w naszych planach i dalsze poznawanie kraju, w którym mieszkamy 🙂
Bookendorfina Izabela Pycio
U mnie też stopniowo powiększała się świadomość potrzeby rezygnacji z toksycznych znajomości, powstała wolna przestrzeń na podejmowanie nowych. 🙂
Sandra
Alez sie u ciebie dzialo. W tym roku przyszedl na swiat moj synek ? a tak to nie podsumowuje roku
anetagrenda
Dziecko to największe szczęście, bezcenny dar ❤
anetagrenda
Na wszystko przychodzi czas i dojrzewamy do pewnych decyzji 🙂
Monika
Życzę Ci spełnienia kolejnych dziecięcych marzeń 🙂
anetagrenda
Dziękuję bardzo i wzajemnie życzę Tobie spełniających się marzeń 🙂
Olka
Przede wszystkim gratuluję spełnienia marzenia. I życzę wielu sukcesów i wspaniałych przeżyć e nowym roku 🙂
Agata
I znów reset licznika! Te lata zlatują niemiłosiernie za szybko… Pozdrawiam Anetko
anetagrenda
Dziękuję bardzo i życzę również Tobie wszystkiego, co najlepsze 🙂
anetagrenda
Tak, czas płynie 🙂 Pozdrawiam Cię bardzo gorąco 🙂
The Natural Minimalism
Dobrze jest zrobić sobie takie podsumowanie roku i zobaczyć jak wiele udało się zrobić 🙂 Oby tak dalej 🙂
anetagrenda
Dziękuje bardzo i pozdrawiam serdecznie 🙂
Zołza z kitką.
I dla mnie był to ważny rok – otworzył swój biznes! 🙂
Kasia
Oj dużo się działo! Ja sama nie wiem kiedy ten rok zleciał 🙂 Ale Australia też mi się marzy <3
Madzia
Świetne podsumowanie! Niech Nowy Rok będzie jeszcze lepszy dla Ciebie. Wszystkiego dobrego i powodzenia!
anetagrenda
Doskonale 🙂 Gratuluję 🙂
anetagrenda
Ta, szybko upłynął ten rok 🙂 A Australia niech Ci się spełni 🙂
anetagrenda
Dziękuje bardzo i życzę Ci wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze 🙂
Sylwia
Wspaniale jest spełniać marzenia 🙂 Najlepszego w Nowym Roku
Ewelina
Bardzo ciekawy wpis. Oby ten Nowy rok przyniósł same sukcesy 🙂
anetagrenda
Dziękuję i życzę Ci wszystkiego najlepszego w tym roku 🙂
anetagrenda
Dziękuję bardzo i życzę również Tobie wielu radosnych chwil 🙂
Ania W
Dla mnie także ten rok był wyjątkowy i niezwykle udany. Życzę, aby następny był jeszcze lepszy 🙂
Magda
Tak jest, zdrowie na pierwszym miejscu i tego Tobie serdecznie zycze. Przyjemnie czytac, ze marzenia sie spelniaja. Samych dobroci w 2018!
anetagrenda
Cieszę się bardzo i życzę nam obu tego 😉
anetagrenda
Bo zdrowie jest bezcenne. Dziękuję Ci bardzo i życzę Ci wszystkiego najlepszego oraz tego, czego Ty sam sobie życzysz 🙂
anon726
gratuluję spełnienia marzeń!
anetagrenda
Bardzo dziękuję i życzę wszystkiego dobrego 🙂