„Muzyka to dusza wszechświata” – cytaty wybrane …

O muzyce napisano wiele. Ja również napisałam, czym dla mnie – dla nas jest muzyka. Możecie przeczytać o tym w tekście: https://www.zycieipodroze.pl/2016/05/09/muzyka-to-pocalunek-dla-duszy/. A dziś post, w którym gra ona pierwsze skrzypce, choć bez dźwięków. Zatem poczytajcie o muzyce w cytatach.

 

 

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie.”
 Platon

 

 

„Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu.
Można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza,
ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka.”
Dawid Crosby

 

 

„Czym jest muzyka? Nie wiem.
Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.
Może mostem zaklętym, po którym instrumenty przeprowadzają nas.”
Ludwik Jerzy Kern

 

 

 

 

„Muzyka to pocałunek dla duszy…
 Sławek Grenda

 

 

„Ach muzyka.
To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy.”
     Harry Potter i Kamień filozoficzny

 

 

„Muzyka zmywa z duszy pył codziennego życia.”
Berthold Auerbach

 

 

„Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie.”
 Jimmy Page

 

 

„Muzyka-po milczeniu-najlepiej wyraża to, co niewyrażalne.”
 Aldous Huxley

 

 

„Muzyka bezpośrednio dotyka serce,
niezależnie od tego, jak mały, czy oporny umysł ma słuchacz.”
 Patrick Rothfuss

 

 

„Ech, muzyka, muzyka, muzyka,
spod smyka zielony kurz.
Lecą gwiazdy zielone spod smyka, damy karo i bukiety róż.”
Konstanty Ildefons Gałczyński

 

 

„Każda sztuka zawsze dąży do tego, by stać się muzyką.”
Walter Pater

 

 

„Muzyka jest jak morze – widzisz brzeg,
na którym stoisz, lecz drugiego dojrzeć nie podobna.”
Henryk Sienkiewicz, Quo vadis

 

 

„Muzyka jest jedyną zmysłową przyjemnością pozbawioną znamion grzechu.”
Samuel Johnson

 

 

 

 

„Muzyka jest namiętnością, miłością i tęsknotą.”
   Richard Wagner

 

 

„Muzyka ma w sobie magię, która koi dzikie bestie.”
                             Stephen King

 

 

„Muzyka łagodzi obyczaje.”
Jerzy Waldorff

 

 

„Muzyka – po milczeniu najlepiej wyraża to, co niewyobrażalne.”
Aldous Huxley

 

 

Czy któryś cytat o muzyce przypadł Wam do gustu? A może znacie inne, którymi chcecie się podzielić?

42 komentarze

  • Marta

    Piękne cytaty! Ja bez muzyki nie mogę żyć! Praktycznie ciągle czegoś słucham – chyba że coś wymaga ode mnie dużego skupienia, wtedy najlepiej mi w ciszy. 😀

  • Natalia

    Kocham muzykę BARDZO <3 I przeczytałam poniższy skrót na temat Twojej osoby i bardzo mi się spodobał – ja cały czas dążę do tego by zwiedzić świat wiem że jeszcze wszystko przede mną im bardziej doceniam życie im bardziej się nim cieszę tym więcej cudów zaczyna się dziać w które z tego wszystkiego aż nie mogę uwierzyć

  • Dana - Kobiece Finanse

    Mnie najbardziej przypadł do gustu:
    „Muzyka ma w sobie magię, która koi dzikie bestie.”
    Taki typowy dla twórczości Stephena Kinga, ale jest w nim też sporo racji 🙂 Ilekroć jestem wściekła, czy wracam sfrustrowana do domu i puszczę ulubioną muzykę – szybko koi nerwy, człowiek od razu się uspokaja, myśli jaśniej.

  • anetagrenda

    Bardzo mi miło, kiedy czytam tak ciepłe słowa. Ślicznie dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze. 🙂

  • Bookendorfina

    Przyznam, że muzyka nie jest sferą, do której wkraczam w większym wymiarze, owszem towarzyszy mi w codzienności, ale nie penetruję zestawienia dźwięków. Ale jeśli chodzi o muzykę języka, to już jak najbardziej tak. 🙂

  • Aleksandra Załęska

    Chyba najbliższy mojemu rozumieniu muzyki, jest cytat Twojego męża 🙂

  • Moje życie z muzyką.

    Muzyka towarzyszy mi od urodzenia aż po dzisiaj.Jako dziecko żyjąc jeszcze w Polsce i oglądając z mamą festiwal w Sanremo starałam się tłumaczyć teksty włoskich piosenek na polskie,potem przyszły czasy muzyki disco(Modern Talking i Europe na motorze tam i z powrotem aż do znurzenia).Po liceum całkowita zmiana,nauka w policealnum Studium Wokalno Baletowym w Gliwicach i praca w teatrze więc lata z muzyką klasyczną ktòra zawsze jest w moim sercu.I nagle wyjazd do słonecznej Italii w ktòrej pozostałam i ułożyłam sobie życie.Aktualnie żywię się muzyką ktòrą słucha trójka moich dorosłych już dzieci i niewyobrażałabym sobie kiedyś że ten rodzaj będzie mi się podobał.Muzyka pomogła mi w każdych trudnych momentach(nieszczęśliwa miłość z The Doors,utrata mojej najukochańszej babci -muzyka celtòw,moje małeństwo i Gipsy King).Od trzech lat moje życie jest uzależnione od rytmòw latino,salsa,bachata…Dla mnie nie istnieje życie bez muzyki która zaczyna się porankiem i odchodzi nocą po to żeby wròcić następnego dnia.Życie to muzyka a muzyka to życie.

  • anetagrenda

    Pięknie napisane. Ślicznie dziękuję. Wiele lat ubranych w słowa połączone ściśle z muzyką. Jakaż różnorodność towarzysząca różnym okresom w życiu. Taka właśnie jest muzyka towarzyszy nam wszędzie i przenika aż do szpiku kości. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze nie tylko w muzycznym wymiarze. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *